Lampy sufitowe przemysłowe LED – co należy o nich wiedzieć?

lampy sufitowe przemysłowe led zdjęcie

Nie ulega wątpliwości, że bez oświetlenia LED przemysł stanąłby przed wieloma wyzwaniami, aby móc zapewnić zrównoważony rozwój. W rzeczywistości dobre oświetlenie przyczynia się do zwiększenia produktywności i optymalizacji zarządzania energią. Oświetlenie LED to idealne rozwiązanie dla sektora przemysłowego, łącząc ze sobą jakość i rentowność. W sektorze przemysłowym oświetlenie odgrywa złożoną i bardzo ważną rolę. Musi bowiem spełniać określone normy, zapewniając jednocześnie komfort i bezpieczeństwo osobom zatrudnionym. Udowodniono, że odpowiednie oświetlenie ma realny wpływ na samopoczucie i zdrowie pracowników, a zatem jest synonimem wydajności. Zapewnia jednocześnie komfort widzenia i zmniejsza ogólne zmęczenie. Ponadto poszczególne zadania wykonywane są z większą precyzją.

Diody LED wytwarzają natychmiastowe światło i wydzielają bardzo mało ciepła. Oferują zatem niezrównany komfort i bezpieczeństwo, ponieważ zapobiegają zmęczeniu wzroku, bólom głowy, a tym samym – zmniejszają ryzyko wypadków. To pojęcie bezpieczeństwa ma zasadnicze znaczenie w sektorze przemysłowym. Pod względem wydajności oświetlenie przemysłowe LED jest jednym z najciekawszych rozwiązań spełniających normy przemysłowe. Oświetlenie LED może zmniejszyć zużycie energii o ponad 80% w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem, zapewniając jednocześnie wysokiej jakości świecenie przez cały okres użytkowania. 

Należy pamiętać, że koszt oświetlenia dla firmy nie ogranicza się tylko do zużycia energii, ale także konserwacji sprzętu czy kosztów wymiany lampy. W związku z tym, że diody LED mają żywotność od 8 do 10 razy dłuższą niż tradycyjna żarówka, to koszty dodatkowe związane z działaniem prawie nie istnieją. Należy również zauważyć, że oświetlenie LED emituje znacznie mniej ciepła niż tradycyjne oświetlenie. W sektorze przemysłowym ochrona środowiska jest bardzo ważnym pojęciem. Diody LED, w przeciwieństwie do lamp fluorescencyjnych, nie zawierają rtęci i dlatego są bezpieczniejsze w użyciu. Ponadto nadają się do recyklingu, wykazując aspekt ekologiczny. Przemysłowe oświetlenie LED to nowoczesne rozwiązanie oświetleniowe, które ogranicza negatywny wpływ na środowisko i obniża koszty eksploatacji. Sprawdź nasze lampy przemysłowe LED oraz przeczytaj artykuł: oprawa przemysłowa LED jak wybrać.

O tym warto pamiętać!

Zróżnicowane rodzaje oświetlenia przemysłowego LED mogą być montowane zarówno na halach produkcyjnych, jak i magazynach, biurach, a także na zewnątrz. Konieczne jest, aby każde miejsce miało właściwie dobrane oświetlenie. I tak oświetlenie wnętrza powinno być dopasowane przede wszystkim do środowiska pracy. Na przykład w obszarach produkcyjnych oświetlenie powinno być przede wszystkim odporne na różnorodne czynniki jak, chociażby wstrząsy, wibracje czy nadmierna wilgotność. Ponadto powinno być również wydajne i zapewniać osobom zatrudnionym pełen komfort pracy. W przypadku pomieszczeń biurowych czy sal konferencyjnych często stosowane są panele LED, czy ledowe projektory. Te wyróżniają się niebywałą efektywnością energetyczną i stabilnością. Pomimo nieco wyższej ceny zakupu niż tradycyjne oświetlenie, w dalszym ciągu pozostaje optymalną inwestycją dla firm. Modernizacja obecnego oświetlenia przemysłowego za pomocą energooszczędnego rozwiązania LED może zaoszczędzić do 80% kosztów energii. Tym sposobem możliwe jest także zmniejszenie kosztów konserwacji, ponieważ lampy LED mają od czterech do czterdziestu razy dłuższy okres użytkowania niż tradycyjne oświetlenie komercyjne. Chociaż w przypadku diod LED początkowe koszty są zwykle wyższe, długa żywotność rekompensuje początkowy wkład finansowy. To właśnie dlatego tak często mówi się, że zakup oświetlenia przemysłowego LED jest w dużej mierze inwestycją. Wraz z dłuższą żywotnością zazwyczaj wiąże się dłuższa gwarancja i zmniejszone koszty eksploatacji. 

Podsumowanie

Światło emitowane z diod LED może wykazywać znacznie wyższą jakość niż tradycyjne rozwiązania oświetleniowe. Ponadto barwa światła w lampach ledowych jest bardzo zbliżona do naturalnej. To właśnie dlatego są używane do oświetlania zarówno poziomych, jak i pionowych płaszczyzn roboczych, a dodatkowo mogą być używane z różnymi reflektorami. W zależności od branży budynki przemysłowe – nawet wewnątrz – mogą być narażone na nadmierną wilgoć, deszcz czy niskie temperatury.

Podsumowując, najwłaściwsze oświetlenie zapewnia komfort widzenia i zmniejsza zmęczenie oczu, bólów głowy, ograniczając jednocześnie ryzyko wypadków. Ponadto nowoczesne rozwiązania LED gwarantują możliwość zaoszczędzenia nawet do 80% kosztów energii. To doskonałe rozwiązanie, zapewniające pełną funkcjonalność, precyzję i efektywność.

Shopping Cart