Lampy solarne LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu

lampy solarne led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Aby użytkownicy mogli cieszyć się bezproblemowym i niezawodnym oświetleniem zewnętrznym, czujniki od zmierzchu do świtu diametralnie zmieniają zasady działania. Terminy takie jak, chociażby „fotoczujnik”, „fotokomórka” i „foto-oko” są alternatywnymi słowami dla tego rozwiązania. Chodzi oczywiście o prostą technologię, która wyczuwa otaczające ją światło. To właśnie dlatego osoby, które zdecydowały się na wybór spośród szerokiej gamy lamp właśnie tych wyposażonych w czujniki ruchu i zmierzchu mogą w prosty i przyjemny sposób obłędnie rozjaśnić każdą przestrzeń bez zamartwiania się o konieczność ręcznego włączania lub wyłączania świateł. Tym sposobem możliwa jest również rezygnacja z niekoniecznie wygodnych elementów sterujących. Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą zakup lamp solarnych LED z czujnikami ruchu i zmierzchu? Te, o których należy niewątpliwie wspomnieć to m.in.: 

  • Jaśniejsza przestrzeń w nocy jest w stanie odstraszyć niezapowiedzianych gości i intruzów, a dodatkowo zwiększyć widoczność osób znajdujących się w pobliżu – w tym także przechodniów. 
  • Wieczorne spacerowanie w okolicach oświetlonego obiektu jest znacznie bardziej komfortowe, zapewniając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa i pełnej swobody. 
  • Lampy solarne LED zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Dzięki temu ogólne zużycie energii elektrycznej lub gazu będzie mniejsze. To z kolei ma związek z oszczędnością i ekonomicznym podejściem do życia. 

Najważniejsze informacje o budowie lamp solarnych LED

W związku z tym, że działanie lamp polega na tym, że na półprzewodniki pada odpowiednia ilość światła, istnieje możliwość, że inne źródła światła (szczególnie te znajdujące się w pobliżu) mogą wprowadzać czujnik w błąd – powodem jest oczywiście odbijanie własnych źródeł świetlnych. Gdy tylko dostrzeżesz nieprawidłowe działanie lamp solarnych LED, poszukaj potencjalnych źródeł odbicia światła i pozbądź się ich możliwie jak najszybciej. Inną możliwością może być montaż niedrogiej osłonki, dzięki czemu zakłócenia światła przestaną być problemem w mgnieniu oka. 

Jak widać, stwierdzenie mówiące, że w dzisiejszych czasach produkty są w stanie przynieść użytkownikom ogromne korzyści i wygodę jest jak najbardziej prawdziwe. Lampa z czujnikiem ruchu i zmierzchu należy właśnie do takich innowacyjnych rozwiązań. Źródło światła w lampach opiera się na diodach elektroluminescencyjnych, które w zdecydowanej większości przypadków zlokalizowane są w specjalistycznej obudowie pozwalającej na zastosowanie ich w oprawie oświetleniowej dedykowanej dla żarówek. I tak wspomniana dioda elektroluminescencyjna składa się z niebieskiej diody elektroluminescencyjnej, a także luminoforu. Ponadto w lampach LED stosowane są zarówno okrągłe klasyczne diody, jak i te montowane powierzchniowo. 

Lampy solarne LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu – o tym należy pamiętać

Porównując lampy solarne LED zasilane energią słoneczną z konwencjonalnym źródłem światła, należy wspomnieć przede wszystkim o tym, że lampy LED mają większą żywotność i wydajność elektryczną. Poza tym światło LED uznawane jest za znacznie wydajniejsze niż większość lamp fluorescencyjnych. To właśnie dlatego wszystko wskazuje na to, że tradycyjne oświetlenie powoli odchodzi już w zapomnienie. Obecnie to właśnie światło LED zasilane energią słoneczną cieszy się gigantycznym zainteresowaniem wśród użytkowników. 

Oczywiście energia słoneczna odnosi się w tym przypadku przede wszystkim do promieniowania. Na tym etapie warto zauważyć, że wykorzystanie energii słonecznej może przybierać dwie różnorodne formy: wykorzystanie pasywne (konwersja fototermiczna) i konwersja fotoelektryczna. Energia słoneczna postrzegana jest współcześnie jako jeden z najlepiej rokujących źródeł energii odnawialnej na Ziemi, obejmując m.in. energię wiatru czy energię promieniowania słonecznego. Stosowanie lamp solarnych LED doskonale sprawdzi się również w miejscach, w których sieć energetyczna nie istnieje, jest niestabilna lub zbyt droga w eksploatacji.

W zdecydowanej większości lamp solarnych LED dostępne są 2 tryby oświetlenia, które z powodzeniem odpowiadać mogą złożonym potrzebom i oczekiwaniom potencjalnych użytkowników. Chodzi tu oczywiście o tryb normalnego światła (14 godzin) i tryb jasny (8 godzin). Ponadto oświetlenie to wyposażone jest w panel słoneczny o napięciu 3,2 V i 0,6 W oraz wymienne i ładowalne baterie 800 MAH. Połączenie tych dwóch komponentów skutkuje szybszym czasem ładowania i dłuższą żywotnością baterii. Oczywiście czas ładowania i żywotność baterii zależą również od warunków pogodowych panujących w konkretnym miejscu. Zewnętrzna lampa solarna jest również bardzo wygodna w montażu. Instalacja nie wymaga stosowania przewodów. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość podczas czytania instrukcji i postępować zgodnie ze wskazówkami – krok po kroku.


Na koniec pragniemy przypomnieć również, że lampy LED oprócz ogromnej funkcjonalności i oszczędności, zapewniają również pozytywne odczucia wizualne. Dzięki temu, że przybierają rożne formy i kształty doskonale dopasują się do przestrzeni w stylu vintage, skandynawskim, francuskim, angielskim czy nawet użytkowym. Wizualny wygląd lampy zależeć będzie już tylko od preferencji i oczekiwań użytkowników. Możliwości wyboru są tu jednak naprawdę imponujące.

Shopping Cart