Jakie wybrać lampy solarne na balkon?

lampy solarne na balkon

Lampy solarne zasilane na energię elektryczną są świetną opcją, dla wszystkich chcących dodać odrobinę dodatkowego światła do swojej przestrzeni zewnętrznej. Nie tylko są one przyjazne dla środowiska, ale również oferują szereg korzyści w stosunku do tradycyjnych lamp oświetleniowych.

Korzyści z lamp solarnych zasilanych energią słoneczną

Rośliny i kwiaty w ogrodzie wnoszą wiele do życia całego domu. Są to naturalne elementy dekoracyjne, które mogą skutecznie poprawić nastrój i rozjaśnić przestrzeń. Lampy słoneczne mogą dodać elegancji i piękna do tego żywego dzieła sztuki oświetlając rośliny przez całą noc.

Lampy solarne zasilane energią słoneczną to świetny sposób na zapewnienie światła bez użycia tradycyjnych środków, takich jak energia elektryczna.

Lampy słoneczne są również doskonałym sposobem na zmniejszenie śladu węglowego i zaoszczędzenie pieniędzy na rachunku za energię.

Lampy solarne na balkon są odnawialnym źródłem energii

Dzięki nowoczesnej technologii lampy słoneczne używają tak, jak sama nazwa wskazuje, światła słonecznego. Oznacza to, że są one przede wszystkim przyjazne dla środowiska, ponieważ polegają na odnawialnym źródle – słońcu.

Lampa solarna pomaga zaoszczędzić pieniądze

Lampa solarna zasilana energią słoneczną może pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy w dłuższej perspektywie czasu, ponieważ nie trzeba płacić za energię elektryczną do ich zasilania. Mimo że mogą mieć niewiele wyższy koszt początkowy niż ich tradycyjne odpowiedniki, to z biegiem czasu to właśnie one pomogą zaoszczędzić na rachunkach za energię.

Lampy solarne ogrodowe są łatwe w utrzymaniu

Po zainstalowaniu lamp solarnych zasilanych energią słoneczną wymagają one niewielkiej konserwacji. Nie ma żarówek do wymiany ani filtrów do czyszczenia – wystarczy je odpowiednio ustawić i pozwolić słońcu wykonać swoją pracę.

Lampy solarne są bardzo trwałe

Lampy solarne zasilane energią słoneczną są zbudowane w taki sposób, aby były przede wszystkim trwałe. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu można mieć pewność, że posłużą przez długie lata.

Lampy solarne są łatwe w instalacji

Jedną z wielu zalet lampy solarnej jest to, że jest ona bardzo łatwa w instalacji. Można zrobić to samemu – nie ma potrzeby zatrudniania elektryka.Kolejną zaletą jest przyjazność środowisku dzięki temu, że nie wykorzystują paliw kopalnych. Dodatkowo działają na energię słoneczną – nie zwiększają więc rachunków za prąd.

Lampy na oświetlenie solarne są niezawodne

Lampa solarna jest specjalnie zaprojektowana, aby działać nawet w pochmurnych dniach lub słabych ogólnych warunkach oświetleniowych. Można więc liczyć na to, że lampy słoneczne zapewnią oświetlenie zawsze, gdy tylko będzie to konieczne.

Rodzaje lamp solarnych zasilanych energią słoneczną

lampy solarne na balkon

Lampy solarne są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Większość posiada wysoki stopień szczelności klosza, co czyni je bardzo odpornymi. Można znaleźć lampy wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, stal i tworzywo sztuczne.

Lampy słoneczne są również wyposażone w różne funkcje, takie jak ustawienia światła, barwa światła, czujnik ruchu. Praktycznie wszystkie modele cechuje przede wszystkim długa żywotność.

Istnieją cztery główne typy lamp solarnych zasilanych energią słoneczną: żarowe, fluorescencyjne, wysokoprężne sodowe (HPS) i diodowe (LED). Każdy typ ma swoje zalety i wady.

Lampy solarne na balkon LED

Jednym z popularnych typów jest lampa solarna LED. Taki rodzaj jest bardzo popularny, ponieważ są energooszczędne, długotrwałe i zapewniają jasne światło nawet po zachodzie słońca. Są one również bezpieczniejsze niż tradycyjne słupy.

Lampy solarne CFL

Lampa solarna CFL, czyli kompaktowa lampa solarna, to kolejny rodzaj zewnętrznych lamp zasilanych energią słoneczną. Są one zazwyczaj mniejsze i lżejsze niż tradycyjne słupy oświetleniowe, co ułatwia ich instalację i przemieszczanie. Lampy z czujnikiem ruchu CFL zużywają również mniej energii niż jej odpowiedniki, co czyni je przede wszystkim praktycznymi.

Żarowe lampy słoneczne

Żarowe lampy słoneczne są najbardziej rozpowszechnionym typem lamp zasilanych energią słoneczną. Są one stosunkowo niedrogie i mają długą żywotność. Nie są jednak zbyt energooszczędne i wytwarzają dużo ciepła.

Lampa solarna wysokoprężna HPS

Lampy solarne HPS są najdroższym typem słupów oświetleniowych zasilanych energią słoneczną, jednak są one najbardziej energooszczędne. Wytwarzają też niewiele ciepła i mają długą żywotność.

Jak zadbać o oświetlenie w każdym miejscu wybierając odpowiednią lampę do ogrodu?

Lampy solarne w ogrodzie, na tarasie a może na balkon? Jakie jest idealne rozwiązanie na oświetlenie ogrodu na długie letnie wieczory?

Szukając przyjaznego dla środowiska, nieemitującego zanieczyszczenia przestrzeni zewnętrznej należy zwrócić uwagę na lampy słoneczne. Jest to idealne rozwiązanie, które zapewni światło od zmierzchu do świtu, nie zanieczyszczając środowiska.

Niezależnie od tego, czy kinkiety zostaną umieszczone na balkonie, tarasie, nad drzwiami wejściowymi lub ogrodzie – przede wszystkim należy wziąć pod uwagę otoczenie, a konkretniej – pozycję słońca.

Najbardziej efektowne wydaje się więc umieszczenie lampy w obszarze, w którym światło słoneczne będzie docierać bezpośrednio przez większość dnia.

Sprawdź nasz artykuł lampa solarna led z czujnikiem ruchu i zmierzchu.

Lampy solarne na balkon – stylowe i dobrze oświetlone ogrody

Wybór odpowiednich lamp do ogrodu może być trudnym zadaniem ze względu na szeroką gamę dostępnych na rynku produktów. W naszej ofercie posiadamy najczęściej wybierane przez klientów produkty najwyższej jakości. Lampy solarne są cennymi dodatkami do balkonu, tarasu lub ogrodu. Są one praktycznie bezpłatne w utrzymaniu i bardzo łatwo je prawidłowo ulokować. W związku z tym, że nie potrzebują żadnego okablowania, mogą być zainstalowane w zupełnie dowolnym miejscu w zależności od potrzeb, np. dekoracyjnych czy tych związanych z kwestiami bezpieczeństwa. 

Po zapadnięciu zmroku zazwyczaj jest ponuro, jednak z oświetleniem zapewnionym przez lampy słoneczne, zmienia się postrzeganie ogrodu diametralnie. Lampy słoneczne ogrodowe są idealne dla tych, którzy chcą cieszyć się nienagannym wyglądem przestrzeni przydomowej do późnych godzin wieczornych, bez konieczności używania zwykłej lampy elektrycznej i martwienia się o ciągle rosnące rachunki za prąd.

Wybieranie spośród najwyżej ocenianych lamp ogrodowych może być łatwiejsze z jasnym obrazem tego, czego można się spodziewać. Mając na uwadze wszystkie wady i zalety tych produktów, na podstawie tego przewodnika, można z łatwością zdecydować się na konkretny model, który będzie odpowiedni do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Shopping Cart