Lampa zewnętrzna solarna z czujnikiem ruchu – jaką wybrać?

lampa solarna zewnętrzna z czujnikiem ruchu

Lampa zewnętrzna solarna to oświetlenie przydatne w wielu miejscach, przede wszystkim jako źródło światła po zmroku wokół domu. Wszelkiego rodzaju lampy znacznie zwiększają bezpieczeństwo domowników, rozjaśniając posesję w ciemnościach. Aby jednak wybrana lampa nie narażała na zbyt duże koszty utrzymania, warto sięgnąć po lampę solarną, która ma wbudowany czujnik ruchu. To uniwersalne rozwiązanie jest i skuteczne i energooszczędne. Jakie są zalety zewnętrznej lampy solarnej z czujnikiem ruchu?

Budowa i działanie lampy solarnej z czujnikiem ruchu 

Lampy solarne zewnętrzne to rodzaj oświetlenia z zamontowanym dodatkowo panelem solarnym. Służy on gromadzeniu energii słonecznej, która napędza działanie lampy. W takiej wersji produkuje się zazwyczaj lampy LED, które często są postrzegane jako bardziej funkcjonalne od pozostałych rodzajów oświetlenia. Lampy te są wzbogacone też o specjalny czujnik ruchu. Dzięki temu światło włącza się jedynie w momencie wykrycia ruchu w określonym obszarze wokół lampy. Specjaliści branży oświetleniowej podkreślają, że czujnik ruchu PIR to rozwiązanie bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o skuteczność po zmierzchu.

Jakość lampy solarnej z czujnikiem ruchu

Lampa LED zewnętrzna solarna z czujnikiem ruchu to produkt, który ma działać przynajmniej kilka lat. Dlatego wybierając lampy solarne, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość, a zatem na materiał i samo wykonanie produktu. Tego typu urządzenie powinno być tworzone z wysokogatunkowych surowców. Solidnie wykonana lampa powinna pracować bezproblemowo przez wiele lat. Ponadto ważna jest tu płyta solarna, mechanizm czujnika ruchu czy konstrukcja lampy oraz okablowanie. Całość musi być też produkowana w sposób bezpieczny i zgodny ze ściśle określonymi normami.

Ekologiczna lampa solarna

Jedną z największych zalet korzystania z lampy solarnej jest ich energooszczędność – wbudowany w lampę panel słoneczny pozwala na zaoszczędzenie prądu i ochronę środowiska, choćby w minimalnym zakresie. Zewnętrzna lampa solarna – halogen LED z panelami słonecznymi – to produkt samowystarczalny. Ten materiał przechwytuje strumień światła, aby zamienić go w energię, która umożliwia zasilanie urządzenia. Lampa więc jest ładowana w sposób naturalny, dzięki czemu może mówić również o ekologiczności.

Halogen z panelami słonecznymi pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ ma wbudowany czujnik ruchu – zwykle jest to czujnik ruchu PIR, działający z wykorzystaniem podczerwieni. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom czujnik uaktywnia się o zmierzchu, wypuszczając strumień światła po dostrzeżeniu ruchu. Lampy LED z wbudowanym czujnikiem gwarantują więc ekonomiczne korzystanie z prądu, bowiem przez cały pozostały czas lampa jest wyłączona.

Wydajna lampa solarna dzięki panelom i czujnikowi ruchu

lampa solarna ogrodowa z czujnikiem ruchu

Wydajna lampa solarna LED to idealne rozwiązanie do wykorzystania na zewnątrz – to właśnie tam lampy powinny dostarczać dużo światła – na przykład wokół domu i w ogrodzie. Nasz sklep internetowy oferuje wysokiej jakości produkty, które są w stanie pracować przez dłuższy czas po naładowaniu baterii. Lampy z czujnikiem ruchu i zmierzchu powinny działać nawet do 3 dni deszczowych. Czas świecenia i czas ładowania w okresie jesienno-zimowym jest również bardzo istotny w zakresie wydajności produktu. Jest to czas, w którym bardzo szybko robi się ciemno, więc posesja wymaga ochrony przez dłuższy czas. Cena w tym przypadku nie powinna mieć większego znaczenia niż jakość oświetlenia. Odpowiednio funkcjonalna lampa solarna LED sprawi, że koszty zakupu prędzej czy później zwrócą się. Przeczytaj artykuł czy zdecydować się na lampy zewnętrzne led.

Całoroczna lampa solarna z czujnikiem zmierzchu

Aby lampa solarna z czujnikiem zmierzchu funkcjonowała przez cały rok, powinna być wysoce wytrzymała na zmienne warunki atmosferyczne. Przede wszystkim dane techniczne takiej lampy LED powinny wskazywać, że produkt jest odporny na korozję. Lampa musi mieć stabilne mocowanie do elewacji domu, aby nie oderwała się podczas silnego wiatru czy ulewnego deszczu. Sam czujnik powinien działać bezawaryjnie o zmierzchu. Dodatkowo istotna jest również wysoka wodoszczelność, aby mechanizm wewnątrz nie uległ uszkodzeniu, zarówno jeśli chodzi o sam halogen, jak i czujnik czy zasilanie. Całoroczna lampa solarna dobrej jakości przetrwa nawet surowe zimy z niską temperaturą.

Zewnętrzna lampa solarna – jakie parametry wybrać?

Kupując lampę LED z czujnikiem ruchu, warto zwrócić uwagę na szczegółowe informacje o produkcie. Nasz sklep oferuje lampy o optymalnych parametrach i ułatwieniach dla użytkownika. Są nimi na przykład inteligentny pilot do sterowania czy łatwość montażu produktu. Sama bateria powinna być wydajna i jednocześnie szybko ładująca się. Lampy z czujnikiem ruchu i zmierzchu powinny pracować codziennie po zmroku, dlatego muszą być do tego momentu gotowe do działania. Co więcej, czujnik powinien być wysoce wrażliwy na poruszanie się, by uchwycić nawet bardzo sprytnego złodzieja lub niebezpieczne zwierzę na posesji.

Najlepiej też upewnić się, że wybrany model to ekologiczna wydajna lampa solarna. Jeżeli zaś chodzi o same panele, popularną i korzystną opcją są te o mocy 150W, zasilane napięciem 20W. Do wyboru jest też barwa światła, zależnie od własnych preferencji oraz kąt rozsyłu światła. Nie mniejsze znaczenie ma też strumień świetlny – powinien być wystarczający mocny, by dobrze rozjaśnił określoną powierzchnię. Natomiast w przypadku budowy zewnętrznej lampy LED, zaleca się zakup tej z aluminium lotniczego.

Lampy solarne z czujnikiem ruchu – gdzie kupić?

Lampy LED z czujnikiem zmierzchu oraz ruchu warto kupować u sprzedawców oferujących tylko wysokiej jakości wyroby od znanych producentów. Nasz sklep z lampami to gwarancja, że ekologiczne źródło światła będzie rozjaśniać wybraną przestrzeń przez wiele lat. Ponadto produkty posiadają odpowiednie certyfikaty w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Dlatego warto też czytać wszystkie dane techniczne przed zakupem wymarzonego oświetlenia z czujnikiem ruchu. Ponadto wysyłka jest sprawna i bezproblemowa. Zapraszamy!

Shopping Cart