Lampy solarne – co należy o nich wiedzieć?

lampy solarne

Coraz więcej osób decyduje się na zakup oświetlenia zewnętrznego- jest to świetny wybór stanowiący ozdobę dla tarasu lub ogrodu. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się lampy solarne, które uznawane są za doskonałą inwestycję atrakcyjną pod względem ekonomicznym i wizualnym. W jaki sposób działają? Jakie ich zalety możemy uruchomić? Jak je uruchomić? Dlaczego tego typu akcesoria mrugają? Ile czasu zajmie ich ładowanie? Czy ich zakup to dobre rozwiązanie? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem na temat lamp solarnych, aby rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Co to jest lampa solarna?

Lampy solarne to urządzenia, które charakteryzują się panelem słonecznym – to właśnie on jest w stanie akumulować energię pochodzącą ze słońca. Zasilane energią słoneczną są świetną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań- właściciel nie musi doprowadzać kabli, jednocześnie nie ma konieczności zużywania dodatkowego prądu, co z praktycznego punktu widzenia oznacza, że rachunki nie ulegną zmianie. Tego typu oświetlenie zewnętrzne powinno znajdować się w miejscu, które przez większą część dnia ma dostęp do promieni słonecznych- w ten sposób mamy niemalże pewność, że całość będzie działać w sposób prawidłowy.

Jakie rodzaje lamp zewnętrznych możemy wyróżnić?

dlaczego lampa solarna nie świeci

Wśród lamp zewnętrznych wyróżnić możemy ich kilka rodzajów – różnią się one zastosowanymi rozwiązaniami. Dość powszechne są lampy LED, które uznawane są jako energooszczędne. Dają one zimne lub ciepłe światło, co umożliwia punktowe doświetlenie danej lokalizacji. Istnieją również lampy halogenowe- w sposób szczególny wykorzystywane są, gdy niezbędne okazuje się mocne, jednocześnie jasne światło. Coraz większą popularnością cieszy się lampa solarna z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Najczęściej wykorzystuje się ją jako lampę ogrodową, bowiem doskonale sprawdzi się, kiedy nie mamy możliwości podciągnięcia instalacji elektrycznej. Tego typu urządzenia wyróżniają się specjalistycznymi panelami słonecznymi. Ładowane są podczas dnia, dzięki czemu mogą sprawnie funkcjonować nawet całą noc.

W jaki sposób działają lampy solarne?

Działanie lampy solarnej nie jest skomplikowane. Podczas dnia panel ustawiony jest w taki sposób, że padają na niego promienie słoneczne. Ogniwo odpowiedzialne jest za to, aby przekonwertować energię słoneczną na taką, która znajduje się w naszych gniazdkach, czyli energię elektryczną. W dalszej kolejności energia magazynowana jest w specjalnie przystosowanych akumulatorach- takowe zamontowane są w lampie. Po zmierzchu tego typu akcesoria uruchamiają się, jednocześnie korzystają z energii, która zmagazynowana została w akumulatorkach. Jest to zatem świetny sposób na to, aby ozdobić swoje otoczenie zewnętrzne nie zwiększając wysokości comiesięcznych rachunków. Szeroką ofertę różnorodnych lamp solarnych LED posiada w swojej ofercie sklep internetowy greenled.com.pl, które są nie tylko wydajne, ale również ekonomiczne a dodatkowo ekologiczne. Dzięki temu doskonale sprawdzą się nie tylko na balkon czy taras, ale stanowić będą również wyjątkową ozdobę ogrodu. To jedno z tych wielofunkcyjnych i wielozadaniowych rozwiązań, które jest zawsze w cenie. Perfekcyjnie sprawdzi się również do oświetlania ścieżek. Może być ustawiona również w zupełnie dowolnym miejscu. Pełne walory estetyczne w lampach solarnych dostrzec można wtedy, gdy zapada zmrok lub, gdy pozostawione będą w miejscu zacienionym.

Jednym z bestsellerowych, a jednocześnie niezwykle uniwersalnych rozwiązań jest lampa solarna LED 150W z czujnikiem ruchu i zmierzchu, działa podobnie jak większość lamp solarnych. Wyposażona w czujnik ruchu i zmierzchu lampa posiada dodatkowo czujnik czasu świecenia. Ponadto:

  • daje możliwość pracy w temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza,
  • wyposażona w pilot,
  • daje możliwość regulacji natężenia światła.

Wszelkie informacje dodatkowe dostępne są oczywiście w naszym sklepie internetowym. Zarówno lampa solarna LED 150W z czujnikiem ruchu i zmierzchu, jak i wszystkie inne produkty dostępne w sklepie objęte są 3-letnią gwarancją. Tak funkcjonalne urządzenia są gwarancją satysfakcji i zadowoleniu użytkowników. Sprawdź i przekonaj się o ich działaniu!

Jakie zalety lamp solarnych możemy wyróżnić?

Lampki zewnętrzne z czujnikiem ruchu to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością. Zalety lamp solarnych sprawiają, że coraz większa liczba konsumentów decyduje się na taki zakup. Przede wszystkim jest to stosunkowo łatwy sposób na to, aby wprowadzić elementy ciekawego designu do strefy, która znajduje się w okolicach naszego domu. Do wyboru mamy wiele różnorodnych modeli, wśród których wyróżnić możemy lampy wiszące, stojące, czy też kinkiety- w zależności od indywidualnych preferencji. Czujnik znajdujący się wewnątrz jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bowiem urządzenie uruchamia się tylko wtedy, gdy któryś z członków rodziny znajdzie się w polu detekcji. Lampa solarna może być wykonana z różnorodnych materiałów- najczęściej wyróżnia się stal nierdzewną, plastik czy też drewno. Całość świetnie wpasowuje się w stylistykę niemalże każdej posesji. Do wyboru mamy także różnorodne barwy światła- zarówno te ciepłe, jak i zimne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że możemy stworzyć dowolny nastrój po zmierzchu, jednocześnie podkreślimy wybrane przez nas elementy budynku. Kiedy oświetlenie wykryje ruch, wówczas zapala się i oświetli okna, schody lub elewację, w zależności od tego, w jaki sposób je ustawimy. Możemy zatem liczyć na to, że po zapadnięciu zmroku teren będzie doskonale widoczny. Co więcej, lampa wykryje ruch i uruchomi się tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Urządzenia nie zużywają prądu i sprawiają, że cała aranżacja zewnętrzna jest niemalże zachwycająca.

W jaki sposób uruchomić lampę solarną?

lampa solarna świeci w dzień

Warto zdawać sobie sprawę, że lampa solarna nie świeci w dzień podczas ładowania swoich akumulatorów. Jest przystosowana do działania po zmierzchu, gdy konieczne jest dodatkowe oświetlenie. Produkt ten charakteryzuje się całkowitym zautomatyzowaniem- będzie uruchamiał się tylko wtedy, gdy właściciele tego oczekują. Często posiada czujnik ruchu i zmierzchu. Oznacza to, że gdy na zewnątrz będzie ciemno, jednocześnie ktoś poruszy się w pobliżu pola detekcji, wówczas oświetlenie automatycznie włączy się. Jest to świetne źródło światła, które sprawdzi się na każdej posesji, niezależnie od lokalizacji. Kluczowe jest jednak, aby zadbać o odpowiednie naświetlenie słoneczne, w przeciwnym wypadku ta nowinka technologiczna nie będzie działać tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Lamp solarnych w sposób szczególny używa się, kiedy domownicy szukają rozwiązań umożliwiających zmniejszenie rachunków za prąd.

Gdzie ustawić oświetlenie solarne?

Ogrodowe lampy solarne powinny znajdować się w miejscu, do którego przez możliwie najdłuższy okres czasu powinno docierać słońce. Tylko wtedy mamy pewność co do tego, że urządzenie będzie działać w sposób prawidłowy. Każdorazowo należy pamiętać, że panel słoneczny nie powinien być przysłonięty lub zacieniony. Dodatkowo na urządzenia solarne nie mogą padać inne źródła światła, czego przykładem może być chociażby znajdująca się w pobliżu latarnia lub inna lampa solarna.

Dlaczego lampy solarne mrugają?

lampa solarna nie ładuje

Niekiedy zdarza się, że lampy solarne mrugają. Jest to zjawisko, które nie powinno występować, w konsekwencji należy odpowiednio zareagować w przypadku takich incydentów. Jeśli dochodzi do takiego incydentu, wówczas przyczyną mogą okazać się złożone problemy z elektroniką urządzenia. Do przykładowych możemy zaliczyć chociażby zamortyzowanie się wewnętrznych elementów lub wada fabryczna zakupionego produktu. Niekiedy powodem jest nieprawidłowe działanie czujnika ruchu. W takich przypadkach kluczowe jest zareklamowanie lampy, o ile jest to możliwe. Alternatywnym rozwiązaniem jest odwiedzenie autoryzowanego serwisu- specjaliści z zakresu elektroniki zajmą się naszym problemem po uiszczeniu odpowiedniego honorarium.

Ile czasu zajmuje ładowanie się lampy solarnej?

Wiele osób zastanawia się, jak długo ładuje się oświetlenie ogrodu z panelem słonecznym. Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna- tak długo, jak trwa ładowanie samego akumulatora lampy. Dużo zależy od tego, w jakim miejscu znajdują się poszczególne komponenty, jaka pogoda panuje na zewnątrz, a także z jaką porą roku mamy do czynienia. Dlatego tak ważne jest, aby lampy dekoracyjne ustawiać po słonecznych stronach naszych ogrodów. Ładowanie najszybciej będzie odbywać się latem, kiedy niebo jest niemal bezchmurne. Niekorzystne warunki atmosferyczne w postaci deszczu lub zachmurzenia mogą znacznie wydłużyć cały proces. Lampy solarne ładują się z reguły kilka godzin. Umożliwia to prawidłowe działanie sprzętu nawet przez 20 godzin, jednakże jest to zależne od posiadanego akumulatora. Umieszczanie lampki w okolicach innego źródła światła może doprowadzić do zaburzenia pracy, dlatego też należy tego unikać.

Czy zakup lampy solarnej to dobre rozwiązanie?

Lampy solarne z czujnikiem ruchu wykorzystujące energię słoneczną to świetne rozwiązanie. Przed zakupem każdorazowo należy zwrócić uwagę na wytrzymałość opraw. Nie da się ukryć, że cena niejednokrotnie współgra z wysoką jakością produktów, podobnie jest także w tym przypadku. Tańsze lampki mają to do siebie, że znacznie gorzej działają w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Co więcej, często nie przetrwają próby czasu, natomiast akumulatory zużywają się już po krótkim użytkowaniu. Dlatego też warto zainwestować w lampy ogrodowe nieco wyższej jakości, aby cieszyć się z lepszego i trwalszego oświetlenia solarnego. Urządzenia z czujnikiem ruchu są bardzo praktyczne, jednocześnie gwarantują satysfakcjonujący efekt wizualny w postaci cudownego oświetlenia wieczorną porą.

Jak utworzyć interesującą kompozycję z lamp solarnych ogrodowych?

dlaczego lampa solarna świeci w dzień

Oświetlenie solarne umożliwia tworzenie ciekawych kompozycji, które atrakcyjnie prezentują się pod względem wizualnym. Wbrew pozorom nie jest to coś skomplikowanego. Przykładowo dość powszechnie kupowane są lampy w kształcie kul o różnorodnych rozmiarach. Kiedy detektor wykryje ruch, wówczas zapalają się tworząc niesamowity nastrój. Godne uwagi są również modele bez nóżki – kładzie się je na podłożu. Kiedy ułożymy je w kolejności od najmniejszej do największej, wówczas prawdopodobnie staną się ciekawym elementem krajobrazu. Po zmierzchu najciekawszy efekt zauważalny jest w przypadku kolorowych egzemplarzy. Okazuje się, że lampa solarna także może być sztuką!

Co robić, jeśli lampa solarna świeci w dzień?

Niekiedy zdarzają się sytuacje, w których lampa solarna świeci również w dzień. Jeśli zakupiliśmy nowy produkt, pomimo tego nie działa on w sposób odpowiedni, wówczas warto zdecydować się na wykorzystanie instrukcji lub zwrócić się do producenta. Świecenie w trakcie dnia często świadczy o tym, że panel jest uszkodzony, lub doszło do innej awarii wewnątrz urządzenia. Prawidłowo działająca lampa solarna uruchomi się, kiedy wykryje ruch, natomiast na zewnątrz jest już ciemno.

W jaki sposób ładować lampę solarną?

Nowa i sprawna lampa solarna ładuje się automatycznie, kiedy wystawiona jest na promienie słoneczne. Istnieje także alternatywne rozwiązanie, czyli naładowanie baterii za pośrednictwem specjalnej ładowarki. Jest to jednak możliwe pod warunkiem, że producent zezwala na wyjmowanie wcześniej wspomnianego akumulatora. W przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Shopping Cart