Panele Solarne

Panele solarne, jak sama nazwa wskazuje, absorbują energię słoneczną i przetwarzają ją w energię elektryczną. Takie rozwiązanie zyskuje coraz szersze grono zwolenników nie tylko ze względów natury ekonomicznej, ale także ekologicznej. Panele słoneczne stanowią bowiem niewyczerpane źródło zielonej energii!

Jak działają panele solarne?

Zasada działania paneli solarnych nie jest skomplikowana. Wewnątrz paneli znajdują się baterie słoneczne wyposażone w ogniwa fotowoltaiczne (PV) przełożone półprzewodnikami. Ogniwa układane są w ten sposób, by tworzyły panele, na których styku pod wpływem promieni słonecznych, powstaje napięcie elektryczne. Metalowe płytki, umieszczone po bokach paneli solarnych, zbierają elektrony i przesyłają je przewodami, umożliwiając tym samym korzystanie z darmowej, czystej energii!

Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników

Rodzaje paneli słonecznych

Najbardziej popularne są trzy rodzaje paneli słonecznych, tj. panele solarne monokrystaliczne, polikrystaliczne i z krzemu amorficznego. Największą wydajnością i najlepszymi parametrami odznaczają się panele solarne monokrystaliczne. Ich wydajność sięga nawet 25%! Ponadto panele solarne monokrystaliczne wykazują niższy współczynnik temperaturowy, co oznacza, że pracują wydajniej w wysokich temperaturach niż ich odpowiedniki polikrystaliczne i z krzemu amorficznego. Należy jednak podkreślić, że wszystkie rodzaje paneli słonecznych stanowią stabilne źródło energii.

Zalety inwestycji w panele solarne

Panele solarne nie bez powodu znalazły się w ofercie naszego sklepu. Zdajemy sobie sprawę, jak wiele korzyści może przynieść naszym Klientom to nowoczesne rozwiązanie. I nie tylko im. Oto największe zalety inwestycji w panele słoneczne:

  • pozytywny wpływ na środowisko naturalne;
  • niezależność od dostawców i tym samym unikanie podwyżek cen;
  • trwałość i odporność na różnorodne warunki atmosferyczne;
  • estetyka i precyzja wykonania;
  • bezawaryjność i niezawodność działania;
  • prosty montaż i nieskomplikowana konserwacja.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą paneli słonecznych i akcesoriów, dostępnych w naszym sklepie! Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi nowoczesnymi rozwiązaniami z kategorii ogrzewanie na podczerwień i oświetlenie LED, w tym lamp przemysłowych, lamp solarnych, lamp ulicznych  i paneli.

Shopping Cart