Jakie wybrać lampy solarne do ogrodu?

lampa solarna do ogrodu

Własny ogród jest marzeniem olbrzymiej ilości osób. Prywatna przydomowa przestrzeń daje możliwość ucieczki od codziennego zgiełku i nieustannego pędu, a także relaksu na świeżym powietrzu. Jednak, aby faktycznie mogło tak być, konieczne jest nie tylko wyposażenie przestrzeni w najważniejsze sprzęty, jak chociażby leżaki czy hamak, ale również odpowiednio dobrane lampy ogrodowe. Dzięki temu oprócz funkcji wizualnej spełnią również funkcję użytkową. Delikatne oświetlenie kwiatowych rabat, kwietników czy chodnika – szczególnie wieczorem – sprawia, że mieszkanie prezentuje się elegancko, stylowo i bajecznie. To jednak nie będzie możliwe bez wyposażenia ogrodu w wysokiej jakości oświetlenie zewnętrzne. Tutaj z pomocą przyjdą lampy solarne, które w działaniu przypominają panele solarne. Czym są i jak działają lampy solarne? Jak wykorzystać lampki solarne, aby maksymalnie zminimalizować zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie – opłat za prąd? Odpowiadamy.

Lampy solarne ogrodowe to doskonała propozycja dla osób, które w codziennym życiu stawiają przede wszystkim na kwestie wizualne, które dodatkowo połączone będą z oszczędnością związaną z wydatkami za prąd. Dodatkowo to jedna z tych propozycji, która na medal sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Bezpieczne poruszanie się po ogrodzie, nawet, gdy za oknem panuje prawdziwy mrok? Tak to możliwe! Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie zakup lampy solarnej okaże się najlepszą inwestycją? W tym przypadku sprawa jest naprawdę prosta. Otóż oświetlenie solarne do pełnego działania i oczywiście montażu nie potrzebuje żadnego dodatkowego sprzętu czy olbrzymiej ilości kabli, które w perspektywie czasu skutecznie utrudniają poruszanie się.

Lampy solarne ogrodowe – co należy o nich wiedzieć?

Ponadto osoby, które ogród uważają za swój azyl, nie muszą obawiać się o nieodwracalne zniszczenia trawnika, czy skrupulatnie pielęgnowane kwiaty. Zakup lamp ekologicznych to praktyczna, funkcjonalna i ekonomiczna inwestycja, która sprawdzi się w perspektywie czasu. Najwyższa pora odpowiedzieć sobie, na czym polega działanie lamp solarnych. To jednak nie jest zbyt skomplikowanie, a w dużym uproszczeniu to nic innego, jak swoiste połączenie technologii led, które jak wiadomo wyróżniają się olbrzymią oszczędnością z panelami fotowoltaicznymi.

Lampy solarne w ciągu dnia dzięki padającym na nie promieniom słonecznym ładują akumulatory, aby w nocy móc przetwarzać energię słoneczną w energię elektryczną. Budowa jest bardzo prosta – bateria, moduł słoneczny, efekt fotowoltaiczny – to wszystko. Lampy solarne wyposażone są w baterię słoneczną, która zasilana jest prądem niedużej diody led (umieszczona we wnętrzu). W związku z tym niepotrzebne jest tu podłączanie do instalacji elektrycznej. Gdy tylko zapadnie zmrok włącza się automatycznie, dzięki czemu użytkownicy nie muszą zaprzątać sobie głowy i pamiętać o obowiązku włączania i wyłączania. To możliwie dzięki temu, że działanie lamp solarnych opiera się na przemianie fotowoltaicznej, która związana jest z energią promieniowania słonecznego.

Jakie oświetlenie solarne wyróżniamy?

Z powodzeniem zagwarantują doskonałe oświetlenie ogrodu, podobnie jak lampy uliczne w przypadku uliczek i ślepych zaułków , zarówno latem, jak i zimą. Naładowane w odpowiednim stopniu mogą świecić od 8 do nawet 12 godzin bez przerwy. Lampy perfekcyjnie sprawdzą się też również jako oświetlenie balkonu, altany czy garażu. Możliwości wykorzystania jest więc naprawdę wiele. To możliwe dzięki zróżnicowanym rodzajom lamp, jakie obecnie dostępne są na rynku. I tak główne rodzaje lamp solarnych to nie tylko omawiane lampy solarne do ogrodu, ale również:

  • lampy solarne do basenów i oczek wodnych,
  • lampy solarne do oświetlenia parkingów,
  • lampy solarne naścienne,
  • lampy solarne oświetlające ciągi komunikacyjne.

Wyżej wspomnieliśmy o tym, że ten rodzaj oświetlenia nie powoduje zniszczeń lub uszkodzeń trawnika czy innych nawierzchni, w których docelowo zostanie umieszczony. To możliwie dzięki tzw. słupkowi, który zakończony jest szpikulcem – ten może być wbity bezpośrednio w ziemię. Sporym udogodnieniem są także lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu, dzięki czemu lampa solarna uruchomi się, dopiero gdy zajdzie faktyczna potrzeba. To doskonała oszczędność nagromadzonej energii elektrycznej. Chcesz cieszyć się niebywałym efektem, jaki zapewniają lampy solarne przez cały rok? Przed dokonaniem zakupu koniecznie upewnij się, że wybrane przez ciebie oświetlenie dedykowane jest również do pracy w zimie.

Pamiętaj jednocześnie, że niekiedy moc i ilość światła słonecznego może okazać się niewystarczające do naładowania urządzenia i optymalnego oświetlenia. Jeżeli jednak lampę chcesz użytkować wyłącznie latem, to po zakończeniu sezonu pamiętaj o szczelnym zapakowaniu i przechowywaniu w suchym i bezpiecznym miejscu, np. w domu lub garażu. Tym sposobem ochronisz lampę przed mrozem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nie ulega wątpliwości, że lampy słoneczne to najlepszy sposób na estetyczne i energooszczędne oświetlenie ogrodu i przestrzeni wokół domu. Wysokiej jakości lampy ogrodowe to gwarancja satysfakcji i niepowtarzalnego wyglądu naświetlonych terenów. Oprócz tego są przyjazne dla środowiska, wyróżnia je długa żywotność, bezpłatne zasilanie i brak montażu. Sprawdź również nasze lampy High Bay i wiele innych produktów! Życzymy udanych zakupów!

Shopping Cart